KAYMAKAM AYCA ÇARŞI MERKEZİNDEKİ ÇALISMALARI DENETLEDİ
haber arşivAnasayfa > haber arşiv > KAYMAKAM AYCA ÇARŞI MERKEZİNDEKİ ÇALISMALARI DENETLEDİ

KAYMAKAM AYCA ÇARŞI MERKEZİNDEKİ ÇALISMALARI DENETLEDİ

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Sayın Vekili Temel Ayca Çalışmaları İnceledi.

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Hakkâri'nin Çukurca  Belediyesi, alt ve üst yapı çalışmalarıyla ilçenin çehresini değiştiriyor.

Mahalle yollarına daha önce parke taşı döşeyen Çukurca Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin sağladığı desteklerle ilçe merkezinde kaldırım ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çukurca'da prestij cadde oluşturmak için de çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

İlçe merkezinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle asfaltlama ve kaldırım çalışmaları gerçekleştirdiklerini anlatan Ayca, şöyle konuştu:

"Bu çalışmaların bir hafta içinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Daha sonra aydınlatma direklerimiz gelecek. Bunun yanında tek tip levhalar olacak. Dükkanlarımızın çatılarını değiştiriyoruz. Birkaç renk ve desende boyayacağız. Bunları tamamladığımızda burası inşallah çok güzel bir cadde olacak. İki ay içinde çalışmalarımızı tamamlayacağız."

Çukurca layık olduğu çok güzel bir caddeye kavuşacak  diyen Kaymakam Ayca, "İstanbul Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Çukurca halkını layık olduğu yere getirmeye çalışıyoruz. Bu yatırımlar imkânlarımızla olacak işler değildi. Kardeş İstanbul Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

 

28.09.2018

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr