ÇEPİK PROGRAMI
EtkinliklerimizAnasayfa > Etkinliklerimiz > ÇEPİK PROGRAMI

ÇEPİK PROGRAMI

Kuzey Irak’ın sıfır noktasında bulunan Hakkari’nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçleriyle vatandaşlar birlikte aynı sofrada yemek yiyerek daha sonra halay çekip misket oyunu oynadılar.

 

 

Çukurca Kaymakamlığı ve belediye başkanlığının katkıları ile düzenlenen programa İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca, Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, Çukurca Jandarma Tabur Komutanı Ahmet Akdağ, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Bilgehan Özkuzanoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Doğan, Hakkari Belediye Başkanlığı Kültür ve Sanat İşleri Müdürü Ayhan Tunç, sanatçı Aydın Aydın, Reng-i Hakkari Grubu, STK temsilcileri ile çok sayıda ilçe sakini katıldı. Davetlilere yer sofrasında Çukurca’nın yöresel yemekleri ikram edildi. Kaymakam Ayca ve beraberindeki protokol üyeleri ile güvenlik güçleri, bir birleri ile ekmeklerini paylaştıktan sonra aynı sofrada yemek yediler.

 

Yemek sonrası güvenlik güçleri ile ilçe sakinleri kol kola girerek davul zurna eşliğinde halay çektiler. İlçe sakinleri ve güvenlik güçleri, daha sonra sanatçıların seslendirdiği türküler ve çalınan oyun havaları eşliğinde karşılıklı misket oyunu oynadı .Burada konuşan Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca, Çukurca’nın muhteşem doğası ve coğrafyası ile Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Çukurca ilçesinin misafirperver olduğunu ifade eden Kaymakam Ayca, burada görev yapmaktan dolayı çok şanslı olduğunu belirtti. “Bir lokma ekmeğimizi birlikte paylaşalım” programının ardından TRT Kürdi canlı olarak ilçenin gelenek ve göreneklerini “Çepik” programıyla ekrana taşıdı.

 

 

23.10.2018

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr