KAYMAKAM AYCA ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU
haber arşivAnasayfa > haber arşiv > KAYMAKAM AYCA ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

KAYMAKAM AYCA ÇİFTÇİLERLE BULUŞTU

 Hakkari'nin Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili SayınTemel Ayca, ilçedeki tarımın geliştirilmesi amacıyla çiftçilerle bir araya geldi.

Hakkari'nin Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca, ilçedeki tarımın geliştirilmesi amacıyla çiftçilerle bir araya geldi.

Şehit Bilal Soybilginç İlk ve Ortaokulu Ahmed-i Hani Konferans Salonunda yapılan toplantıya Bey ve Dutluca mahalleleri sakinleri yoğun ilgi gösterdi. Kaymakam Ayca, Bey ve Dutluca mahallelerinin verimli topraklara sahip olmasına rağmen terörden dolayı maalesef istenilen düzeyde tarım yapılamadığını söyledi. Bundan sonra DAP kapsamında yapılan sulama kanalları sayesinde verimli toprakların çiftçiler tarafından tekrar ekilerek elde ettikleri organik mahsulleri Zap markası adı altında satışa sunabileceklerini ifade eden Ayca, "Elde edilen çeltik, susam, buğday, mısır ve diğer tarım ürünlerini Türkiye'nin her tarafına ulaştıracağız. Çukurca bundan sonra tarım alanında bölgede örnek bir yer olarak tescillenecektir" dedi.

 

19.12.2018

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr