VALİ AKBIYIK, KAFE KÜTÜPHANELERİMİZN AÇILIŞINA KATILDI
HaberlerAnasayfa > Haberler > VALİ AKBIYIK, KAFE KÜTÜPHANELERİMİZN AÇILIŞINA KATILDI

VALİ AKBIYIK, KAFE KÜTÜPHANELERİMİZN AÇILIŞINA KATILDI

 İlçemizi ziyaret eden Valimiz Sn. İdris Akbıyık, Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Temel Ayca ile beraber belediyemizin "Köyümden Dünyaya Açılan Kapı" ve "Kafe Kütüphanem" projesi kapsamında ilçemize bağlı köylerde yapılan  8 adet "Kafe Kütüphanenin" açılışını yaptı.

 

  Gelen misafirlerin çay ve kahvesini içebileceği, kitaplarını okuyabileceği ve öğrencilere ders çalışma imkanı sağlayan kafe kütüphanelerimizin her birinde 500 adet kitap, satranç ve mangala oyunları bulunmaktadır. Kitap kafeler, çocuklara ve yetişkinlere hitap etmektedir.

Projemiz, Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma Bakanlığınca SODES kapsamında Hakkari Valiliği tarafından desteklenmektedir.

 

Açılışta bir konuşma yapan Vali Akbıyık, Çığlı’nın da, Çukurca’nın da, Hakkari’nin ve Türkiye’nin de kurtuluşunun eğitimde olduğunu dile getirdi.

Vali Akbıyık şunları söyledi: "Geldiğimiz günden beri birinci meselemiz eğitim ve kitap diyoruz. Bunun için bir çok projemiz var en son projemiz “Bir Kitap Bir İnsan” herkes bir kitap okuyacak 1 kişiye okutacak kitap insan kadar insan kitap kadar kıymetlidir. Bu çerçevede SODES kapsamında Çukurca belediyesi işbirliği ile yapılan Kafe Kütüphane köydeki çocuklarımızın eğitimi açısından önemli bir proje ben başta ilçe kaymakamımız olmak üzere emeği geçen bütün milli Eğitim camiasına muhtarımıza teşekkür eder hayırlı uğurlu olmasını diliyorum".
 
Yapılan ziyaret ve açılışa Vali Akbıyık'ın yanı sıra Çukurca ilçesi Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca, Vali Yardımcısı Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nuri Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Vatandaşlar ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Vali Akbıyık'a teşekkür ettiler.

 

05.03.2019

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr