VALİMİZ SAYIN AKBIYIK, İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ
HaberlerAnasayfa > Haberler > VALİMİZ SAYIN AKBIYIK, İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

VALİMİZ SAYIN AKBIYIK, İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

Valimiz Sn. İdris Akbıyık, Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Temel Ayca ile beraber belediyemiz tarafından yapılan 4 adet çocuk oyun parkının açılışını yaptı.

 

Polisevinde muhtarlarla bir araya gelen Vali Akbıyık, ardından Belediye tarafından yapılan 4 parkın açılışını gerçekleştirdi.

- "İnsanlarımıza istihdam alanı oluşturulacak"

Akbıyık, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçenin doğası ve insanıyla güzel bir yer olduğunu söyledi.

Kenti ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinlediklerini belirten Akbıyık, "8 kitap kafe, 4 park açtık. Hakikaten Çukurca marka şehir olma yolunda hızlı adımlarla yürüyor. Burada Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız çok güzel hizmetler yapmış." dedi.

Kentin turizmi, kültürü, sanatı, altyapı ve üstyapısına yönelik hizmetlerin gerçekleştirildiğine işaret eden Akbıyık, şöyle konuştu:

"Tarihi taş evler restore ediliyor. Emin Şaban Camisi inşallah restore edilecek. Bir ticaret merkezi, bir spor kompleksi yapılıyor. Batının modern şehirlerinde ne varsa doğayla birleşince burada daha güzelleri var. Zap markası burayı önümüzdeki yıllarda da uçuracak. Bu çerçevede, hem buranın geleneksel değerleri, sanatları yaşatılacak hem de köylümüzün, çiftçimizin ürettiği Çukurca'ya has susamdan tutun da diğer ürünlere kadar hepsi burada sergilenecek, insanlarımıza istihdam alanı oluşturulacak."

Çukurca'nın hizmetin en iyisine layık olduğunu vurgulayan Akbıyık, "Desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya, emeği geçen tüm bakanlıklarımıza, bizden önceki valilerimize, kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu hizmet bundan sonra artarak daha güzel şekilde devam edecek." ifadelerini kullandı.

 

 

05.03.2019

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr