VALİ TOPRAK, ÇUKURCA İLÇESİ MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ
BasındanAnasayfa > Basından > VALİ TOPRAK, ÇUKURCA İLÇESİ MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

VALİ TOPRAK, ÇUKURCA İLÇESİ MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Hakkari Valisi Sayın Cüneyt Orhan Toprak, Vali Yardımcısı Sayın Bekir Abacı ve Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca Çukurca ilçesine bağlı köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ve İçişleri Bakanlığının tavsiyesi doğrultusunda Hakkari’de muhtarların şikayet, talep ve önerilerini dinlemek üzere muhtarlar toplantısı yapılıyor. Her ay Hakkari Merkez ile ilçelerin muhtarlarının katılımıyla düzenlenen toplantıların bugünkü ayağı Çukurca muhtarları ile yapıldı.

 

Vali Toprak’ın Yüksekova Programı nedeniyle katılamadığı toplantı; Valilik Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Bekir Abacı, Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, kamu kurum müdürleri ve muhtarların katılımı ile gerçekleştirildi.

Çukurca ve köylerinin temel sorunlarının ele alındığı toplantının ardından, Cömerd Ciğer Evinde muhtarlara yemek verildi.

Yemeğe; Vali Cüneyt Orhan Toprak, Vali Yardımcısı Bekir Abacı, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, İl Emniyet Müdürü S. Suvat Dilberoğlu, kurum amirleri ile Çukurca ilçesinde gelen muhtarlar katıldı.

 

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve İçişleri Bakanlığının tavsiyesi üzerinde her ay il ve ilçelerdeki muhtarlarla bir araya geldiklerini söyledi. Ayda bir defa gerçekleştirdikleri toplantılar kapsamında Çukurca ilçesinin köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldiklerini anlatan Vali Toprak, “Muhtarların çoğunluğu ilde olduğu için bir değişiklik yaparak muhtarlarımızla Hakkari’de toplantı yapmaya karar verdik.  Ancak Sayın içişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun Yüksekova ilçemizde özel harekâtımızın Türkiye çapında örnek gösterilebilecek hizmet binasını açılışına katıldığı için Yüksekova’ya geçmek zorunda kaldım.  İlçedeki muhtarların toplantısı vekâleten Vali Yardımcısı Bekir Abacı başkanlığında yapıldı.  Toplantıda yatırımla ilgili hizmet götüren yatırımcı olan kurumlarımız orada hazır bulundular.  Buradaki sorunları muhtarlarla görüşüp görüş ve önerileri alındı. Yapılan, yapılacak veya planlanan çalışmalar ile ilgili fikir alışverişi yapıldı. Projeleri imkan dahilinde en kısa sürede gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

VALİ TOPRAK: PROBLEMLERİ YERİNDE ÇÖZÜYORUZ!

Bu toplantıların çok verimli geçtiğine dikkat çeken Vali Toprak, “Bu toplantılarda vatandaşlarımızın dertlerini problemlerini yerinde çözüyoruz.  Ele alınan konuların yüzde 70’ni ise çözüyoruz.  Çukurca’daki muhtarlarımızda merkez, köy ve mezralardaki sorunlarını dile getirmiş oldular. Kurumlarımız ise planlarını yapıp yol haritası çıkarttılar. Bundan sonra bu toplantılarımız devam edecek.  Ben katılan tüm muhtar arkadaşlarımıza, kardeşlerimize, daire müdürlerimize teşekkür ediyorum.  İnşallah hizmet yarışımız bu şekilde aynı hızla devam edecek” şeklinde konuştu.

 

 

14.08.2018

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr