ÇUKURCA'YA TAYİN OLAN MEMURLAR VE VATANDAŞLAR İÇİN 142 KONUT YAPILIYOR
haber arşivAnasayfa > haber arşiv > ÇUKURCA'YA TAYİN OLAN MEMURLAR VE VATANDAŞLAR İÇİN 142 KONUT YAPILIYOR

ÇUKURCA'YA TAYİN OLAN MEMURLAR VE VATANDAŞLAR İÇİN 142 KONUT YAPILIYOR

Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde 32 dönümlük arazi üzerinde inşa edilecek 142 konut ve spor komplekslerinin temeli Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca’nın katıldığı törenle atıldı.

 

Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde 32 dönümlük arazi üzerinde inşa edilecek 142 konut ve spor komplekslerinin temeli Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca’nın katıldığı törenle atıldı.Kaymakam Ayca, "Memurlarımız buraya tayin oluyor ama ev bulamadıkları için ailelerini getiremiyor. Ben de buna çözüm bulmak için proje çalışması başlattım" dedi.
 

Çukurca ilçesi 22 Evler Mahallesi'nde, bölgeye tayini çıkan memur ve vatandaşlar için yapılacak 142 konut ve spor komplekslerinin temeli atıldı. Temel atma törenine, Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, Belediye Başkan Yardımcısı Evren Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Doğan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bilgehan Özkuzanoğlu ve vatandaşlar katıldı.
 

Kaymakam Ayca, bölgeye tayini çıkan memurlar için inşa edilen 142 konutun temelini attıklarını belirterek, "Memurlarımız buraya tayin oluyor ama ev bulamadıkları için ailelerini getiremiyor. Ben de buna çözüm bulmak için proje çalışması başlattım. Yer bulma konusunda sıkıntılı bir yer. Ama çok güzel bir yerde yaklaşık 32 dönümlük arazi oluşturduk. Bu arazinin önemli bir kısmı spor kompleksi olacak. Spor kompleksinde futbol sahası, atletizm pisti, tenis kordu, voleybol, çocuk oyun grupları yer alacak. İlgili firma tarafından burada 42 adet 1+1, 28 adet 2+1 ve 72 adet 3+1 konutun temelini atıyoruz. İlçemize hayırlı olsun" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından 142 konutun temeli, dualarla atıldı.

 

 

16.08.2018

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr