ÇUKURCA'DA MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI
haber arşivAnasayfa > haber arşiv > ÇUKURCA'DA MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

ÇUKURCA'DA MESİRE ALANI HİZMETE AÇILDI

Hakkâri’nin Çukurca İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Temel Ayca tamamlanan mesire alanının  açılışını yaptı.

 

Son yıllarda Güvenlik güçlerince gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla huzur ve güven ortamının tesis edildiği Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde park ve sosyal tesislerin kurulması hız kazandı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, ilçe merkeze yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Bardaklı Yaylası’nda kardeş İstanbul Belediyesi’nin destekleriyle yapılan mesire ve park alanı açılışını yaptı. Park açılışına katılan vatandaşlara belediye ekipleri tarafından kebap ve ayran ikram edildi.

 

Açılışa Çukurca kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Temel Ayca, ilçe Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, İlçe Milli eğitim Müdürü Ceyhan Doğan, Belediye Başkan Vekili Evren Bozkurt, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Bilgehan Özkuzanoğlu kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Çukurca Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Temel Ayca, gazetecilere yaptığı açıklamada; ” Bu gün güzel bir gün Çukurca Belediyesinin vatandaşlımıza sunmuş olduğu bu güzel hizmeti bu gün açılışını yapacağız. Burası bardaklı yaylası burada çukurca belediyesi olarak bir mesir alanı yaptık burası zaten insanların Çukurcalıların özelikle haziran, temmuz ve ağustos aylarında pikniğe geldikleri bir alandır. Belediyemize ait olan yaklaşık 10 dönüm alanda bu mesire alanı gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra Çukurcalı vatandaşlarımız aileleri ile birlikte boş vakitlerini geçirmek için bu mesire alanında vakitlerini geçirebilecekler. Bu parkımızın yapımında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri oldu. Malzemelerin önemli bir kısmını da onlarda temin ettik. Bu vesile ile İstanbul Büyükşehir Belediyesine, bizim kardeş belediyemize teşekkür ediyor buradaki parkımızın Çukurca’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yapımı ise tamamı Çukurca belediyesi ve iş kur bünyesinde çalışan ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilmiştir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”. dedi.

 

 

16.08.2018

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr