VALİMİZ SAYIN İDRİS AKBIYIK GÖREVİNE BAŞLADI
BasındanAnasayfa > Basından > VALİMİZ SAYIN İDRİS AKBIYIK GÖREVİNE BAŞLADI

VALİMİZ SAYIN İDRİS AKBIYIK GÖREVİNE BAŞLADI

İstanbul Şişli Kaymakamlığından Hakkari Valiliğine atanan Valimiz Sayın İdris AKBIYIK, İlimize gelerek görevine başladı.

 

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Hakkari Valiliğine atanan ve bugün uçakla Yüksekova İlçesindeki Selahattin Eyyubi Havalimanı'na gelen Valimiz Sayın İdris AKBIYIK, Yüksekova Kaymakamı Mahmut KAŞIKÇI, Şemdinli Kaymakamı Muhammet Fuat TÜRKMAN, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU,  İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Yavuz ÖZTÜK, kurum müdürleri ve öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı.

Buradan karayolu ile İlimiz merkezine gelen Valimiz Sayın AKBIYIK, yol güzergâhında bulunan kontrol noktalarında görevli güvenlik güçlerini de ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti.

Daha sonra İlimiz merkezine gelen Valimiz Sayın AKBIYIK Valilik binası önünde Vali Yardımcıları Mustafa PALA, İdris KOÇ, Mustafa DORUK, Çukurca İlçesi Kaymakamı Temel AYCA, kurum amirleri ile öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı.

Polis merasim birliğini selamladıktan sonra Valilik şeref defterini imzalayan Valimiz Sayın İdris AKBIYIK,  ardından makamına geçti.

Burada basın mensuplarına açıklamada bulunan Valimiz Sayın AKBIYIK, Hakkari’deki görevinin vatana ve millete hayırlı olmasını diledi.

Valimiz Sayın AKBIYIK, "Bundan sonra, hizmetimize Hakkari’de devam edeceğiz. Tabi önceliğimiz burada devletimizi en iyi şekilde temsil etmek ve asayişi sağlamak. Hakkari’de yaşayan insanların kamu hizmetlerini en iyi ve hızlı şekilde almaları için elimizden gelen gayreti tüm kamu kurum kuruluşlarımızla göstereceğiz. Tabi ki Hakkari’de İstanbul gibi Ankara gibi oralarda ne varsa aynısı burada yapacağız. Ekonomik, sosyal, sportif, kültürel şeylere sahip olmalı. Bu standardı yükseltmek için tüm birimlerimizle çalışacağız" şeklinde konuştu.

Valimiz Sayın İdris AKBIYIK, daha sonra Hakkâri Valiliği’ne başlama görev yazısını imzaladı.

 

05.11.2018

BİZE ULAŞIN

Yeşil Çeşme Mah. Cumhuriyet Cad. No: 5 Çukurca Belediyesi Çukurca / HAKKARİ
+90 438 511 20 87
+90 438 511 20 87
www.cukurca.bel.tr
info@cukurca.bel.tr